Czytasz dzięki

Umorzono postępowanie dot. działań na szkodę Stoczni Gdynia

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-09-2005, 18:37

Gdańska prokuratura okręgowa umorzyła postępowanie dot. działań na szkodę Stoczni Gdynia w latach 1998-2002 przez zarząd firmy, kiedy kierował nim Janusz Szlanta. Badano m.in., czy nie dochodziło do nieprawidłowości przy zawieraniu kontraktów na budowę statków.

Gdańska prokuratura okręgowa umorzyła postępowanie dot. działań na szkodę Stoczni Gdynia w latach 1998-2002 przez zarząd firmy, kiedy kierował nim Janusz Szlanta. Badano m.in., czy nie dochodziło do nieprawidłowości przy zawieraniu kontraktów na budowę statków.

    Rzecznik gdańskiej prokuratury okręgowej Konrad Kornatowski poinformował w czwartek PAP, że decyzja o umorzeniu jest już prawomocna.

    Prokuratorzy badali kilka wątków. Dotyczyły one m.in. faworyzowania jednego z armatorów oraz wypłat zawyżonych prowizji przy zawieraniu kontraktów na budowę statków. Śledczy uznali m.in., że kontrakty były zawarte z armatorem, który miał możliwość wpłaty zaliczki. Umarzając wątek wypłat zawyżonych prowizji, ustalono, że obciążały one ostatecznie armatora, a nie firmę.

    Prokuratura umorzyła również wątek dotyczący spekulacyjnych operacji finansowych. Ustalono, że w latach 1998-2002 przeprowadzano operacje polegające na walutowych transakcjach terminowych. Prokuratura nie stwierdziła, by doprowadziły one do wyrządzania strat w mieniu firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane