UNFE sprawdza zarobki w OFE

Katarzyna Ostrowska
opublikowano: 04-06-1999, 00:00

UNFE sprawdza zarobki w OFE

Urząd Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi na podstawie ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych poprosił wszystkie OFE o dane dotyczące zarobków zatrudnionych osób.

UNFE działa na podstawie artykułu 204 pkt 2 ustawy, który mówi, że w ramach nadzoru nad funduszami urząd może żądać wszelkich informacji i wyjaśnień od członków zarządu, rady nadzorczej i pracowników towarzystwa, dotyczących działalności OFE.

Sebastian Bojemski, rzecznik prasowy UNFE, powiedział, że pytanie o zarobki jest jednym z wielu pytań zadawanych funduszom. Uzyskane odpowiedzi pozwolą na analityczne porównanie funduszy emerytalnych, w celu na przykład sprawdzenia, jakie wynagrodzenia otrzymują pracownicy towarzystw uzyskujących gorsze i lepsze wyniki w funduszach.

Jak powiedział jeden z przedstawicieli PTE, UNFE takie informacje może uzyskać bez problemu na podstawie kwitów, otrzymanych w ramach standardowych kontroli towarzystw. Dodał też, że PTE uzgodniły formę prezentacji zarobków pracowników na podstawie uśrednionych danych. KO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / UNFE sprawdza zarobki w OFE