Urzędnicy masakrują Szejnfelda

Jarosław Królak
12-09-2008, 08:12

Projekt ograniczenia kontroli firm zasypała lawina 600 stron zastrzeżeń od resortów. Żegnaj, swobodo gospodarcza?

W Warszawie zaczęła się kontrrewolucja. Urzędnicy niemal wszystkich ministerstw i instytucji kontrolujących firmy zmobilizowali się do ataku na projekt zmian w ustawie o swobodzie gospodarczej. Nie zostawili suchej nitki na filarze tzw. pakietu Adama Szejnfelda, wiceministra gospodarki.

Prym w walce z korzystnymi dla firm propozycjami tradycyjnie wiedzie Ministerstwo Finansów (MF). Nie ustępują mu resorty: spraw wewnętrznych, infrastruktury, pracy i polityki społecznej oraz rolnictwa. Swoje dorzuciły UOKiK, Centralne Biuro Antykorupcyjne, ZUS, NIK, a nawet... Forum Związków Zawodowych.

Wszystkie te ministerstwa i instytucje nie zgadzają się na ograniczenie liczby i czasu trwania kontroli w firmach. Twierdzą, że propozycje Szejnfelda sparaliżują działanie kontrolerów, umożliwiając nieuczciwym przedsiębiorcom dokonywanie oszustw, nadużyć i innych przestępstw gospodarczych.

Dziś rozpocznie się prawdziwa batalia o realne uwolnienie przedsiębiorców z biurokratycznych pęt. W Ministerstwie Gospodarki (MG) odbędzie się tzw. konferencja uzgodnieniowa projektu nowelizacji ustawy o swobodzie gospodarczej. Na to spotkanie zjadą przedstawiciele ministerstw, instytucji kontrolnych oraz największych organizacji pracodawców. Będzie gorąco.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Urzędnicy masakrują Szejnfelda