Czytasz dzięki

Varsav Games Studios sprzedało akcje Ovid Works

GSU
opublikowano: 03-06-2020, 10:04

Varsav Games Studios za 1,74 mln zł sprzedało dwóm inwestorom 10 proc. akcji Ovid Works.

Cena w transakcji oznacza wycenę całego Ovid Works na 17,4 mln zł.  Po sprzedaży zaangażowanie Varsav Games Studios w akcjonariacie Ovid Works spadło do 22,39 proc. 

Połowę akcji sprzedanych przez Varsav Games Studios kupił January Ciszewski – inwestor zaangażowany w wiele spółek notowanych na NewConnect. Jest m.in. większościowym akcjonariuszem i prezesem Setantay która lączy się z All In! Games – wydawcą gry Metamorphosis. Drugą połowę akcji kupił „inwestor ze środowiska Januarego Ciszewskiego”.

- Liczymy na mocną współpracę zarówno na polu inwestorskim, jak i biznesowym. Jest to dla nas szczególnie ważne w obecnym czasie, czyli w przededniu debiutu na małej giełdzie i premiery naszej kluczowej gry, Metamorphosis – mówi Jacek Dębowski, prezes Ovid Works.

- Studio Ovid Works jest mi znane od dłuższego czasu. Podoba mi się, że spółka jest konsekwentna w swoim działaniu i tworzy gry, które są bardzo dobrze odbierane przez graczy. All In! Games, jako wydawca Metamorphosis bardzo pozytywnie ocenia operacyjną pracę ze spółką. Jako akcjonariusz głęboko wierzę, że unikalność tematyki i stylistyki gry, przełoży się na bardzo udaną premierę Metamorphosis w tegoroczne wakacje. – komentuje January Ciszewski.

Ovid Works na początku kwietnia złożyło Dokument informacyjny na GPW. Spółka liczy na debiut na NewConnect w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Ovid Works to istniejące od 2015 r. warszawskie studio. W swojej twórczości inspiruje się tematami zaczerpniętymi z różnych źródeł kultury i rozrywki, takimi jak książki, filmy, wydarzenia. W 2017 r. wydało symulator kosmonauty Interkosmos. W 2020 r. planowana jest premiera Metamorphosis, w której można odnaleźć inspiracje twórczością Franza Kafki. Gracz wciela się w człowieka, który zmienił się w insekta i poszukuje sposobu, by powrócić do swojego ciała.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane