Victoria's Secret anulowała coroczny pokaz

opublikowano: 22-11-2019, 06:55

Organizowanego od 1995 roku pokazu damskiej bielizny Victoria's Secret nie będzie, bo spadła jego oglądalność w telewizji i nasiliła się krytyka imprezy.

W ubiegłym roku pokaz Victoria's Secret miał najniższą oglądalność w historii. Do tego nastąpiła fala krytyki, oskarżająca organizatorów o seksizm, anachroniczność, a także brak różnorodności.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Spadek popularności marki Victoria's Secret znalazł odbicie w wynikach jej właściciela, L Brands. Spółka w tym tygodniu informowała o zakończeniu trzeciego kwartału stratą netto wynoszącą 252 mln USD.

L Brands ma także problemy natury wizerunkowej, wynikające z przyjaźni między twórcą firmy, Lesem Wexnerem, a amerykańskim finansistą Jeffrey’em Epsteinem. Ten drugi zmarł w sierpniu w więzieniu, gdzie oczekiwał na proces w sprawie oskarżeń o przestępstwa natury seksualnej. Wexner przedstawiał Epsteina jako swojego doradcę. W 2007 roku rozstali się jednak z powodu kłótni o pieniądze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu