Victoria z NewConnect się chwieje

GRA
opublikowano: 26-11-2009, 00:00

Victoria Asset Operation Centre wszczęła postępowanie naprawcze. Uratować ją może inwestor.

Victoria Asset Operation Centre wszczęła postępowanie naprawcze. Uratować ją może inwestor.

Notowana na NewConnect Victoria Asset Operation Centre świadczy usługi księgowe dla funduszy inwestycyjnych. Wczoraj okazało się, że ma problemy. Złożyła do sądu oświadczenie o wszczęciu postępowania naprawczego. To procedurą, która znają akcjonariusze PKM Duda. Mięsna spółka przeszła ją kilka miesięcy temu — chodzi o przygotowanie planu restrukturyzacji i przedstawienie go do akceptacji wierzycieli.

Nie wiadomo, jak restrukturyzację wyobraża sobie zarząd Victorii. Prezes Katarzyna Koźmin była wczoraj nieuchwytna. Z komunikatu wynika jedynie, że proces ma polegać na zaprzestaniu usług przynoszących straty, redukcji zobowiązań i cięciu zatrudnienia. Ponadto zarząd chce znaleźć inwestora: znaczącego podmiotu branżowego lub dużego TFI.

Na koniec września zobowiązania krótkoterminowe Victorii (długoterminowych spółka nie ma) wynosiły 2,6 mln zł. Po trzech kwartałach miała 162 tys. zł przychodów i 2,6 mln zł mln zł straty netto.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Victoria dokonała w ostatnim roku dwóch emisji akcji i była w trakcie trzeciej. Pozyskała ponad 2 mln zł, ale akcje dwóch pierwszych ofert do dziś nie trafiły do obrotu (o problemach z ich dematerializacją "PB" pisał na początku listopada). Zarząd podkreślił wczoraj, że "środki pozyskane od inwestorów zostały spożytkowane na budowę czterech systemów informatycznych".

W akcjonariacie Victorii są m. in.: Idea TFI, fundusz DM IDMSA oraz Privilege Capital Management, zależny od Wrocławskiego Domu Maklerskiego.

— Jestem zaskoczony informacją o planach wszczęcia postępowania naprawczego. Nic nie wskazywało na to, że sytuacja spółki jest tak zła — komentuje na gorąco Grzegorz Wojtylak z Privilege Capital Management.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane