Voltrim Kable Po kablu na podium

Izabela Tadra
opublikowano: 15-12-2008, 00:00

LIDERZY W REGIONACH POMORSKIE

1

Mimo niedługiego stażu rynkowego pomorska Gazela nr 1

zyskała zaufanie wielu klientów. Siecią swoich kabli oplotła niejeden kraj europejski.

Zakład produkcyjny Voltrim Kable rozpoczął działalność w 2004 r. na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Żarnowcu.

— Początkowo produkowaliśmy jedynie przewody instalacyjne i giętkie do odbiorników ruchomych. Teraz Voltrim oferuje znacznie więcej produktów. Jest wśród nich m.in. ponad 4 tys. rodzajów kabli, a także przewody, materiały izolacyjne oraz powłokowe i tzw. żyły robocze do kabli i przewodów — mówi Piotr Kozakiewicz, dyrektor Voltrimu.

Do znaków rozpoznawczych firmy należą też kable elektroenergetyczne, które służą do przesyłania energii, głównie w liniach zasilających, układanych w ziemi.

Zaledwie po roku działania firma rozpoczęła eksport produktów do państw UE oraz poza Wspólnotę. Dzisiaj na eksport trafia aż 80 proc. ogólnej sprzedaży.

— Szczególnie duży nacisk kładziemy na dokładność wykonania produktów i terminowość realizacji zamówienia. Naszym atutem jest duża elastyczność produkcji. Najbardziej standardowe produkty są składowane w magazynach, aby w razie potrzeby można je było w ekspresowym tempie wysłać do nabywcy. Na stanie mamy także produkty typowe dla konkretnych odbiorców, z którymi współpracujemy na stałe — dodaje Piotr Kozakiewicz.

Największą popularnością wśród odbiorców cieszą się przewody sterownicze i sygnalizacyjne, których udział w sprzedaży wynosi 40 proc.

Strategia

Najwyższą jakość wytwarzanych kabli

zapewniamy dzięki specjalizacji. Produkujemy tylko określone ich typy. Odbiorcy mogą liczyć na naszą elastyczność i szybkie wprowadzanie zmian, wedle ich zapotrzebowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Izabela Tadra

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu