VW ma prawo zająć części u dostawców

opublikowano: 19-08-2016, 15:51

Bezprecedensowa decyzja sądu w Niemczech. Volkswagen dostał prawo zajęcia części u swoich dostawców aby móc wznowić produkcję samochodu Golf.

Pisaliśmy niedawno, że konflikt z dostawcami części spowodował, że Volkswagen musiał skrócić czas pracy w trzech zakładach. Sąd w Dolnej Saksonii zdecydował właśnie, że koncern ma prawo zająć części u dwóch dostawców, którzy odmówili ich wysłania. Oznacza to, że Volkswagen może wysłać do nich ciężarówki i w towarzystwie komorników zająć części, których brak spowodował wstrzymanie produkcji. Der Spiegel pisze, że nigdy wcześniej nie doszło do takiego wydarzenia w niemieckiej branży motoryzacyjnej. Jeden z dostawców części, ES Automobilguss, odwołał się od decyzji sądu, ale i tak zostanie zmuszony do wydania części.

Volkswagen
Bloomberg

Der Spiegel podkreśla, że powody konfliktu dostawców części z Volkswagenem są niejasne. Żadna ze stron nie chce szczegółowo wyjaśnić, dlaczego części nie zostały wysłane.

ES Automobilguss dostarczał odlewy wykorzystywane przez Volkswagena do budowy skrzyni biegów. Drugi z dostawców, Car Trim, dostarczał elementy tapicerki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.de

Polecane