Czytasz dzięki

W Azji znów karty rozdaje podaż

opublikowano: 19-03-2020, 07:12
aktualizacja: 19-03-2020, 07:36

Czwartek na największych azjatyckich giełdach przyniósł niestety kolejną falę wyprzedaży.

Nacisk obozu niedźwiedzi był tak znaczący, że giełdy w Południowej Korei i Indonezji zmuszone były na czasowe wstrzymanie handlu po osiągnięciu dopuszczalnych limitów spadków. Seulski indeks Kospi spadał o ponad 8 proc. uruchamiając bezpiecznik, drugo raz już w tym tygodniu. Zszedł do najniższego poziomu od 2009 r. Walory największego południowokoreańskiego przedsiębiorstwa, Koncernu Samsung Electronics zniżkowały o przynajmniej 7,2 proc. podczas gdy papiery Hynixa, jednego z największych producentów układów scalonych traciły nawet 10 proc.

Warto wspomnieć o kolejnym spadku notowań indyjskiej rupii, która ustanowiła tym samym nowe historyczne minimum względem dolara.

Ostatecznie dzień indeksy w Azji zakończyły zniżkami rzędu: Nikkei 225 stracił 1,04 proc. W Chinach wskaźnik SCI w dół o 0,95 proc. W Hongkongu indeks Hang Seng spada o 2,46 proc. W Korei Południowej wskaźnik KOSPI w dół o 7,52 proc. W Indiach indeks Sensex spada o 2,06 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane