W Chmielowie już robią szyby

opublikowano: 20-09-2012, 00:00

Rozpoczął pracę zakład szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland.

Nowa fabryka będzie produkowała szyby do aut osobowych i ciężarowych. Oddana właśnie do użytku fabryka to drugi zakład Pilkington Automotive Poland w naszym kraju. Firma ma także fabrykę w Sandomierzu.

— Zakończyliśmy pierwszy etap budowy fabryki w Chmielowie, uruchamiając produkcję szyb przednich. To inwestycja stanowiąca jeden z najważniejszych elementów planu strategicznego japońskiej NSG Group. W drugim etapie w latach 2013 i 2014 planujemy uruchomić produkcję szyb bocznych. Spodziewamy się, że fabryka w Chmielowie podwoi dotychczasową produkcję Pilkington Automotive w Polsce, wytwarzając rocznie 7 milionów szyb do samochodów osobowych i ciężarowych — mówi Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland.

Szyby do samochodów ciężarowych to nowe produkty, które będą wytwarzane w Polsce. W Chmielowie będą powstawały szyby do samochodów ciężarowych MAN, DAF, Mercedes i Volvo.

Docelowo fabryka ma produkować 2 mln szyb przednich i około 5 mln szyb hartowanych bocznych i tylnych do samochodów osobowych i ciężarowych. 70 proc. produkcji będzie przeznaczone na rynki zagraniczne. W nowym zakładzie Pilkington Automotive Poland pracę znalazło na razie 150 osób. Na koniec roku ma ich być 250, a w 2014 r. około 500, w tym około 150 pracowników firm świadczących usługi kooperacyjne.

Nowa fabryka Pilkington Automotive Poland to inwestycja warta w sumie 450 mln zł. Znajduje się na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park WisłoSan.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy