„W Europie jest zbyt duże ryzyko”

aktualizacja: 19-04-2017, 16:31

Mark Grant, główny strateg inwestycyjny Hilltop Securities, ostrzega przed inwestowaniem na europejskich rynkach akcji.

- W Europie jest zbyt duże ryzyko. Obecnie nie chcę mieć nic wspólnego z inwestowaniem tam – powiedział Grant w CNBC, wskazując na zbliżające się wybory w Wielkiej Brytanii, wybory prezydenckie we Francji, a także kiepską sytuację finansową Włoch i Grecji.
 
Strateg przyznał, że techniczna i fundamentalna analiza wskazuje na atrakcyjność europejskiego rynku akcji. Zwrócił jednak uwagę, że sytuację na europejskich rynkach kształtują obecnie wydarzenia innej natury, „i to budzi obawy”, zauważył.

Grant martwi się bliskimi wyborami prezydenckimi we Francji, gdzie jego zdaniem możliwy jest „koszmarny scenariusz”. Wskazuje, że obawy budzi dwójka wiodących kandydatów: skrajnie lewicowy Jean-Luc Melenchon i skrajnie prawicowa Marine Le Pen.

- Melenchon chce pożyczać tyle pieniędzy, ile chce. Le Pen chce wyjścia Francji z Unii Europejskiej. Każde z tej dwójki jako prezydent Francji będzie katastrofą dla Unii Europejskiej - powiedział Grant.
 
Wskazał jako kolejne powody do obaw Włochy, których system bankowy jego zdaniem całkowicie zbankrutował, a także Grecję, której dług przekracza 300 proc. PKB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / „W Europie jest zbyt duże ryzyko”