W Europie podrożały akcje koncernów paliwowych

Cersanit S.A.
opublikowano: 04-12-2001, 09:55

LONDYN (Reuters) - Wtorkowe sesje na giełdach w Europie zaczęły się od wzrostów. Rosły akcje koncernów paliwowych, ponieważ inwestorzy oczekują, że Rosja zdecyduje się zwiększyć redukcję dostaw ropy.

Zniżkowały akcje DaimlerChryslera, ponieważ jego amerykański dział miał słabe wyniki ze sprzedaży w ubiegłym miesiącu. Jego sprzedaż spadła o sześć procent. Nieznacznie wzrosły natomiast notowania BMW, którego sprzedaż w listopadzie w USA zwiększyła się o 3,2 procent.

Nastroje na rynku poprawiły również lepsze dane o zaufaniu konsumentów we Francji.

"Jeżeli dane z innych państw również będą takie dobre, dobrze wróży to wzrostowi gospodarczemu w Europie" - powiedział James Carrick z ABN Amro.

We wtorek i środę rosyjski premier spotka się z przedstawicielami koncernów paliwowych, aby zdecydować o redukcji produkcji do poziomu, który zadowoliłby Organizację Krajów Producentów Ropy (OPEC).

Akcje BP podrożały o 1,36 procent, a Royal Dutch o 0,64 procent.

Do godziny 9.47 czasu warszawskiego indeks Eurotop 300 wzrósł o 0,67 procent, a Eurostoxx zyskał 0,69 procent. Grudniowe kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 10 punktów, a na S&P 500 o 3,4 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Cersanit S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / W Europie podrożały akcje koncernów paliwowych