W Europie przeważały lekkie wzrosty

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 06-12-2001, 20:31

Czwartek na europejskich giełdach przyniósł umiarkowane wzrosty. Do wyróżniającego się sektora high-tech dołączyły tym razem spółki finansowe. Giełdy zlekceważyły utrzymanie poziomu stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny.

W Niemczech akcje Siemensa zyskały blisko 1 proc. Firma z Monachium oczekuje poprawy na rynku telefonów komórkowych w roku przyszłym, co powinno polepszyć jej wyniki. Zwyżka po tej informacji byłaby z pewnością pokaźniejsza, ale dzień wcześniej udziałowcy Siemensa wzbogacili się już o 10 proc.

Mocno w górę poszły za to notowania konkurentów niemieckiej spółki: Nokii, Alcatela i Ericssona.

W Paryżu wyróżniał się koncern EADS. Właściciel 80 proc. akcji Airbusa zyskał, bo Lufthansa zamówiła 15 francuskich samolotów. Rynek niemiecki przecenił za to narodowe linie lotnicze, które na zakup przeznaczą aż 3,6 mld USD.

Inwestorzy z zadowoleniem przyjęli plan restrukturyzacji Bayera Niemiecki producent leków podzieli się na 4 oddziały.

W Londynie najlepiej powodziło się spółkom finansowym. Akcje Prudential i CGNU podrożały, bo Morgan Stanley podwyższył rekomendację dla brytyjskiego sektora ubezpieczeniowego.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Europie przeważały lekkie wzrosty