W Europie zwyżka, rośnie sektor technologiczny

10-07-2001, 10:50

LONDYN (Reuters) - Wtorkowe sesje w Europie zaczęły się od zwyżek, których głównym motorem był sektor technologiczny. Inwestorzy mają nadzieję, że rozpoczynający się w tym tygodniu w USA okres publikacji raportów kwartalnych, przyniesie wreszcie jakieś dobre wiadomości ze spółek.

Pomimo że największy na świecie producent światłowodów, Corning poinformował że zamierza zwolnić 1.000 osób i zamknąć trzy fabryki, indeks Eurotop 300 wzrósł o 0,4 procent, a indeks blue-chipów Euro Stoxx 50 zyskał 0,7 procent.

O zwolnieniu 2.500 osób w USA poinformował konkurent Corninga, francuski Alcatel. Kurs spółki wzrósł o 1,4 procent.

Indeks sektora technologicznego wzrósł o 1,7 procent.

Stabilizacja cen ropy doprowadziła do przeceny sektora paliwowego, którego indeks stracił 1,1 procent.

Inwestorzy czekają jednak przede wszystkim na kwartalne wyniki amerykańskiego producenta telefonów komórkowych - Motoroli, które zostaną ogłoszone w środę.

Europejscy gracze mają nadzieję, że da im to wskazówkę, czego mogą się spodziewać po własnych blue-chipach, takich jak Philips, Nokia i Ericsson. Wszystkie te spółki podadzą swoje wyniki kwartalne w przyszłym tygodniu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / W Europie zwyżka, rośnie sektor technologiczny