W.Kruk rozważy oferty zakupu DCG

(Marek Druś)
opublikowano: 18-11-2005, 13:52

Zarząd W.Kruk poinformował, że Próchnik nie prowadzi z nim żadnych rozmów na temat zakupu spółki zależnej DCG Sp z o.o. (właściciela marki Deni Cler). Zaznaczył, że „jest gotowy rozważyć składane oferty zakupu odzwierciedlające bardzo dobre wyniki osiągane obecnie przez DCG i jej plany rozwojowe na przyszłość”.

Zarząd W.Kruk poinformował, że Próchnik nie prowadzi z nim żadnych rozmów na temat zakupu spółki zależnej DCG Sp z o.o. (właściciela marki Deni Cler). Zaznaczył, że „jest gotowy rozważyć składane oferty zakupu odzwierciedlające bardzo dobre wyniki osiągane obecnie przez DCG i jej plany rozwojowe na przyszłość”.

W.Kruk poinformował, że prognozowane wyniki DCG w 2005 roku to: 33 mln zł przychodów, 2,1 mln zł zysku operacyjnego i 1,4 mln zł zysku netto.

- W 2006 roku jest planowana dalsza znacząca poprawa wyników Spółki – poinformował zarząd W.Kruk.

W wydanym w piątek komunikacie Próchnik poinformował, że „w związku z planowaną emisją akcji serii E, Zarząd Próchnik S.A. informuje, że zamierza nabyć Spółkę Deni Cler Sp. z o.o. zajmującą się sprzedażą ekskluzywnej odzieży damskiej. Nabycie Deni Cler jest związane z planowanym rozszerzeniem asortymentu o odzież damską oraz rozwojem własnej sieci sprzedaży detalicznej”.

Cytowany na stronie internetowej agencji Reuters wiceprezes Próchnika Mikołaj Habit powiedział, że zarząd spółki jest umówiony na przyszłą środę na rozmowy w sprawie oferty z przewodniczącym rady nadzorczej W.Kruk. Wojciechem Krukiem. Prezes tej spółki Jan Rosochowicz powiedział Reutersowi, że „negocjacje będą trudne”.

MD, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane