W Londynie miedź nadal droga, ale bez rekordów

Polska Agencja Prasowa SA
25-04-2006, 12:08

Miedź nadal drożeje i chociaż we wtorek na razie jej cena nie ustanowiła kolejnego rekordu, to metal zdrożał o ponad 1 proc. - podają maklerzy.

Miedź nadal drożeje i chociaż we wtorek na razie jej cena nie ustanowiła kolejnego rekordu, to metal zdrożał o ponad 1 proc. - podają maklerzy.

    Rynki obawiają się skutków zakłóceń w pracy kopalń miedzi w Ameryce Łacińskiej i Azji.

    Pracownicy kopalni Falconbridge Ltd. w Chile będą prawdopodobnie strajkować do czasu, aż nie dojdzie do ugody w sprawie płac - podał w poniedziałek przedstawiciel związków zawodowych w tym zakładzie.

    Nadal trwa też strajk w kopalni Grupo Mexico SA La Caridad. Protest rozpoczęto 24 marca.

    Na dodatek spada produkcja miedzi w kopalni Grasberg Freeport-McMoRan Copper & Gold Inc. w Indonezji.

    Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie metali LME w Londynie zdrożała we wtorek przed południem o 71 USD, czyli 1,1 proc., do 6.868 USD za tonę.

    Rekord padł za to na giełdzie w Szanghaju, gdzie tona miedzi na zamknięciu handlu kosztowała historyczne 63.850 juanów (7.969 USD). Ceny metalu w Chinach zawierają 17 proc. podatku i 2 proc. opłaty celnej.

    W poniedziałek za tonę miedzi w Londynie płacono rekordowe 6.930 USD za tonę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / W Londynie miedź nadal droga, ale bez rekordów