W niedzielę spotkanie Frasyniuka i Hausnera

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-02-2005, 14:36

W niedzielę w Warszawie odbędzie się spotkanie przewodniczącego Unii Wolności Władysława Frasyniuka i wicepremiera Jerzego Hausnera w sprawie nowej inicjatywy politycznej. Obaj politycy zapraszają tych, których"zniecierpliwiła gra pozorów w polskiej polityce", by się do nich przyłączyli.

W niedzielę w Warszawie odbędzie się spotkanie przewodniczącego Unii Wolności Władysława Frasyniuka i wicepremiera Jerzego Hausnera w sprawie nowej inicjatywy politycznej. Obaj politycy zapraszają tych, których"zniecierpliwiła gra pozorów w polskiej polityce", by się do nich przyłączyli.

    Jak powiedział w czwartek PAP sekretarz generalny UW Andrzej Potocki, podczas spotkania ma zostać podpisana "deklaracja o charakterze ideowym" wyrażająca poparcie dla celów, jakie stawia przed sobą formacja polityczna, której powołania chcą Frasyniuk, Hausner, Tadeusz Mazowiecki a także szef partii Centrum Janusz Steinhoff.

     Swoje poparcie dla tworzącego się ugrupowania wyrazić mają wówczas także ludzie "spoza świata polityki".

    "Chcemy przywrócić w polskiej polityce zasady wspólnego dochodzenia do zgody w najważniejszych polskich sprawach. Chcemy by najważniejsze problemy stały się przedmiotem rzetelnej debaty" - podkreślili Frasyniuk i Hasner we wspólnym zaproszeniu na spotkanie.

    Jak wyjaśnił wiceszef UW Jan Lityński, tworzenie nowej formacji popierają "ludzie z różnych środowisk, którzy nie mają zamiaru uczestniczyć w polityce". "Zależy im jednak na tym, aby w polskiej polityce istniało ugrupowanie, z którym mogliby się identyfikować" - dodał.

    Steinhoff powiedział w czwartek PAP, że jego ugrupowanie nie uczestniczyło w przygotowywaniu zaproszenia. "Partia Centrum nie jest autorem tego dokumentu, ja sam dowiedziałem się o tym w środę" - zaznaczył.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu