W Niemczech możliwe problemy z AdBlue

opublikowano: 07-09-2022, 17:17
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

SKW Piesteritz, jeden z największych w Niemczech producentów AdBlue, płynu stosowanego w autach z silnikiem diesla, poinformował o wyczerpaniu jego zapasów po tym jak wstrzymał produkcję z powodu wysokiej ceny gazu ziemnego, donosi Reuters.

SKW Piesteritz wstrzymał produkcje AdBlue już ok. trzy tygodnie temu aby ograniczyć straty wynikające z wysokiej ceny gazu, powiedział agencji rzecznik firmy.

- Nic nie mamy. Wyczerpaliśmy zapasy, bo nie produkujemy – oświadczył.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Reuters zwraca uwagę, że Niemcy są szczególnie wrażliwe na niedobór AdBlue z powodu dużej liczby aut osobowych z silnikami diesla, które potrzebują tego płynu.

- Nie zaobserwowaliśmy jeszcze realnych niedoborów, ale jesteśmy na to przygotowani i podejmiemy niezbędne działania aby ta ważna substancja była dostępna – powiedział rzecznik niemieckiego Ministerstwa Gospodarki.

Zauważył, że jedną z możliwych opcji jest zwiększenie importu.

Tymczasem szef BGL, niemieckiego stowarzyszenie transportu i logistyki przekonuje, że niedobór AdBlue będzie widoczny w ciągu dwóch tygodni.

- Brak AdBlue oznacza brak ciężarówek. A to oznacza brak dostaw do Niemiec – stwierdził Dirk Engelhardt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane