W Orco jest nieco lepiej

KSA
24-05-2010, 00:00

Analitycy neutralnie odnoszą się do ograniczenia kwartalnej straty netto dewelopera.

Analitycy neutralnie odnoszą się do ograniczenia kwartalnej straty netto dewelopera.

Przy nieco mniejszych niż przed rokiem przychodach (51,5 mln EUR) Orco poprawiło wyniki na poziomie operacyjnym oraz netto. Deweloper wypracował nieco ponad 5 mln EUR zysku operacyjnego, wobec 1,4 mln EUR straty rok wcześniej. Strata netto przypisana akcjonariuszom jednostki dominującej zmniejszyła się do 15,6 mln EUR z 45,7 mln EUR.

Wyniki są wprawdzie lepsze, ale analitycy nie zalecają jeszcze otwierania szampana, mimo że lepsze dane finansowe zbiegły się z zatwierdzeniem przez paryski sąd planu ochronnego dla Orco.

— Wyniki odzwierciedlają delikatną poprawę w finansach spółki, ale nie uwzględniają zmian w rewaluacji portfolio, która następuje zwykle w połowie roku. Mimo że są nieco lepsze — nie są wystarczające, by pokryć operacyjne i finansowe zobowiązania spółki — podkreśla Igor Muller z Wood Co.

Uznaje informacje płynące z raportu finansowego spółki za neutralne. Podobnego zdania są inni analitycy.

— Wyniki nie były dla rynku istotnym zaskoczeniem, więc uważamy, że nie będą miały istotnego wpływy na notowania dewelopera — uważa Patrick Vyroubal z biura Atlantik.

Akcje Orco nieznacznie taniały w piątek na warszawskiej giełdzie, odzwierciedlając kondycję całego rynku.

— Nadal uważamy, że sytuacja finansowa Orco jest trudna, bo jedynie 62 proc. aktywów spółki generuje przychody z czynszów. Zwracamy też uwagę, że wartość długu spółki ośmiokrotnie przekracza wartość jej aktywów — podsumowuje Igor Muller.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Orco jest nieco lepiej