W planach trzy projekty

Katarzyna Kozińska
opublikowano: 14-04-2005, 00:00

W tym roku Medana Pharma Terpol zmodernizuje istniejący zakład, a do 2012 r. wybuduje kolejne dwa obiekty. Ma na to 160 mln zł.

Medana Pharma Terpol (MPT), producent leków z Sieradza kontrolowany przez znanego biznesmena Jerzego Staraka, właściciela Polpharmy, w ciągu siedmiu lat zamierza wydać na inwestycje 160 mln zł.

— Rozpoczynamy od modernizacji istniejącego zakładu. Ten proces potrwa do końca 2006 r. — mówi Agnieszka Raczko-Wojczyszyn, prezes spółki.

MPT chce na to przeznaczyć około 40 mln zł.

W następnym etapie spółka planuje rozbudowę fabryki o dwa kolejne zakłady produkcyjne.

— Na razie to nadal tylko plany. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Spodziewam się, że wszystko będzie jasne najdalej w czerwcu — mówi szefowa MPT.

80 nowych etatów

Oba obiekty powstaną także w Sieradzu. Jak podał wcześniej Stanisław Chmiela, wiceprezes spółki, rozbudowa firmy ma zostać przeprowadzona do 2012 r. Budowa pierwszego obiektu ma kosztować 40 mln zł, a pracę znajdzie w nim 30 osób. Koszt budowy drugiego zakładu wycenia się na 80 mln zł. Ma w nim pracować 50 osób.

— Nie chcę dziś mówić, o ile wzrosną moce produkcyjne, bo jeszcze nie rozpoczęliśmy rozbudowy — mówi Agnieszka Raczko-Wojczyszyn.

Na wzrostowej ścieżce

Medana specjalizuje się w produkcji leków pediatrycznych (witaminy, krople, zawiesiny przeciwbólowe i przeciwgorączkowe) i dermatologicznych. Eksportuje przede wszystkim do Rosji, na Ukrainę, Łotwę. Według IMS Health, w 2004 r. udział spółki w rynku pod względem ilości sprzedanych leków sięgnął 0,6 proc., co oznacza wzrost o 10,8 proc. w stosunku do 2003 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / W planach trzy projekty