W punkcie zwrotnym

opublikowano: 15-05-2013, 00:00

Notowania Impexmetalu rosły wczoraj w dwucyfrowym tempie.

Nawet o 16 proc. drożały akcje spółki Romana Karkosika, po tym jak spółka podała, że w I kwartale jej zysk operacyjny wyniósł 21,4 mln zł, EBITDA 35,5 mln zł, a zysk netto 17,7 proc.

To rezultaty wyższe od oczekiwań Jakuba Szkopka, analityka DI BRE Banku, który uważa, że może to być punkt zwrotny w mocno ostatnio zdołowanych notowaniach spółki działającej w branży metali nieżelaznych.

— Od początku roku kurs Impexmetalu wyraźnie zniżkował,z obawy, że wyniki z 2013 r. będą jeszcze gorsze niż te z 2012 r. — mówi Jakub Szkopek.

Te za I kwartał są co prawda słabsze niż przed rokiem (zysk netto spadł o 16 proc.), ale pozytywnie zaskoczyły np. osiągnięcia w segmencie aluminium, gdzie poprawiły się marże handlowe.

Niższe były też ujemne różnice kursowe. Oprócz Impexmetalu do dobrego dnia Portfela PB przyczynił się też Tauron (DM PKO BP radzi kupować akcje spółki), Getinu (kurs rósł o 6,6 proc.) i Apatora (+1,6 proc.). Toruńska spółka proponuje podwyższenie dywidendy o 20 groszy, do 1,4 zł na akcję.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy