W stolicy firmy troskliwsze

DCZ
opublikowano: 25-05-2007, 00:00

Porady lekarskie, badania specjalistyczne, kontrolne, laboratoryjne, pierwsza pomoc — takie usługi najczęściej kupują pracodawcy.

Porady lekarskie, badania specjalistyczne, kontrolne, laboratoryjne, pierwsza pomoc — takie usługi najczęściej kupują pracodawcy.

Tak wynika z badań firmy doradczej Hewitt Associates. Opiekę medyczną dla rodzin oferuje swoim ludziom około 35 proc. firm. Mało popularna jest stomatologia, bo znacznie podraża koszty abonamentu. Poza tym wiele osób jest przyzwyczajonych do swoich, od lat odwiedzanych, dentystów. Hospitalizację firmy oferują w pakietach przede wszystkim menedżerom wyższego szczebla.

W Warszawie o zdrowie swoich pracowników dba 85 proc. przedsiębiorstw. Przy czym 93 proc. z nich oferuje abonamenty, a reszta ubezpieczenia zdrowotne. W całej Polsce firm fundujących pracownikom opiekę medyczną jest mniej — 76 proc. Poza tym w stolicy pracodawcy płącą za abonamet średnio 142 zł, a w skali całego kraju jest to 130 zł.

Zdaniem specjalistów z Hewitt Associates, te różnice wiążą się z tym, że pierwsze prywatne placówki medyczne powstały w stolicy i tu jest ich najwięcej. Abonamenty medyczne często kupują też zagraniczne koncerny, a ich główne siedziby są w Warszawie. Ale także polskie firmy, naciskane przez załogi, również od kilku lat oferują taki bonus pracownikom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / W stolicy firmy troskliwsze