W trosce o maluchy

Citibank Handlowy
opublikowano: 08-12-2006, 00:00

Dzięki akcji edukacyjnej ponad 200 dzieci z Będzina dowiedziało się, co robić w przypadku ataku psa. To także zasługa pracowników Citibanku Handlowego.

Co jakiś czas dochodzi do tragicznych w skutkach pogryzień dziecka przez psa. Chcąc temu przeciwdziałać, woluntariusze Citibanku Handlwoego zorganizowali w Będzinie zajęcia, w trakcie których tłumaczyli dzieciom, jak się zachować po zaatakowaniu przez psa. No, może nie oni sami, bo zajęcia prowadzili specjaliści z firmy Extreme Team.

— W szkoleniu brało udział 210 dzieci. Pięć grup ze szkoły podstawowej nr 11 i dwie z przedszkola nr 5. Każda po 30 osób. Po dwóch pracowników banku opiekowało się każdą z grup. Inni dbali, by szkolenie sprawnie przebiegało, zajmowali się kwestaimi organizacyjnymi, np. przygotowaniem poczęstunku — relacjonuje Anna Jędrusik, liderka tego projektu.

Jednym z bankowców zaangażowanych w przedsięwzięcie był Robert Ilczuk. Prywatnie właściciel doga argentyńskiego.

— Pierwszy raz brałem udział w projekcie realizowanym w ramach wolontariatu pracowniczego. Ten projekt jest mi jednak szczególnie bliski, bo jestem zarówno ojcem małego dziecka, jak i właścicielem psa niebezpiecznej rasy. Zresztą tak naprawdę to nie psy stanowią zagrożenie, lecz właściciele, którzy nie mają czasu ich układać. Bo zagrożeniem mogą być nie tylko zwierzęta wpisane na listę ras niebezpiecznych, ale wszystkie psy — zaznacza Robert Ilczuk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Citibank Handlowy

Polecane