Wabco inwestuje 3,3 mln USD w ośrodek B+R

opublikowano: 05-03-2019, 22:00

Globalne Centrum Testowe, nowe projekty i wzrost zatrudnienia — producent systemów bezpieczeństwa dla pojazdów ciężarowych odsłania plan rozwoju w Polsce.

Firma Wabco, która w Polsce ma dwa zakłady produkcyjne i zatrudnia blisko 3 tys. osób, poinformowała o kolejnych inwestycjach. Przystępuje do rozbudowy Globalnego Centrum Testowego, stanowiącego część zlokalizowanego we Wrocławiu ośrodka badawczo- -rozwojowego (B+R). Zostanie ono powiększone do 3,8 tys. mkw. W praktyce — jak podano — będzie to oznaczać zwiększeniewydajności jednostki o ok. 25 proc.

W centrum wykonywane są „testy trwałościowe prowadzone w komorach klimatycznych w pełnym zakresie temperaturowym oraz testy funkcjonalne”. Utworzona zostanie tu ponadto prototypownia „z trzema liniami produkcyjnymi budowy prototypów zaworów”. Wabco jest dostawcą technologii i usług zwiększających bezpieczeństwo pojazdów ciężarowych oraz systemów wspomagających kierowcę i narzędzia do kontroli jazdy. Wartość projektu wynosi 3,3 mln USD, a jego realizacja ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Paweł Pałubiński, dyrektor generalny Wabco Polska, wskazuje,że rozwój centrum B+R daje firmie szansę zwiększenia kompetencji pracowników w tworzeniu produktów oraz zdobycia nowych doświadczeń.

— Inwestycja umacnia także naszą pozycję jako jednego z największych pracodawców w regionie — podkreśla.

Jest to zapowiedź utworzenia nowych stanowisk pracy i zwiększenia zatrudnienia w firmie. Przedstawiciele spółki zapowiadają „poszerzenie zespołu o wysoko wykwalifikowanych inżynierów, liderów i techników”. Wabco wywodzi się z utworzonej niemal 150 lat temu firmy Westinghouse Air Brake Company. Obecnie zatrudnia blisko 15 tys. specjalistów w 40 krajach. Do Polski firma wprowadziła się w 1999 r.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu