Wagonówka coraz bliżej przejęcia przez PKP

  • PAP
opublikowano: 11-11-2020, 11:47

Podczas licytacji komorniczej majątku po byłych Zakładach Naprawy Taboru Kolejowego w Opolu najwyższą ofertę złożyło PKP Intercity Remtrak SA - poinformował na swoim profilu społecznościowym prezydent Opola.

Jak poinformował na swoim profilu społecznościowym prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, będąca od kilku lat w poważnym kryzysie opolska firma specjalizująca się w naprawie taboru kolejowego może już wkrótce zostać przejęta przez PKP.

"Bardzo dobre wiadomości dla Opola! Borykające się od lat z problemami Zakłady Naprawy Taboru Kolejowego (potem m.in. Tabor S.A. i obecnie Trinites) z ulicy Rejtana mają szansę znaleźć nowego i wiarygodnego właściciela! We współpracy z miastem nowym inwestorem w tym miejscu ma szansę być PKP Intercity Remtrak SA. (...) spółka wygrała licytację i jest bliska przejęcia zakładu i dalszych inwestycji w tym miejscu" - napisał Wiśniewski.

Według nieoficjalnych informacji PKP Intercity Remtrak zaoferowała podczas licytacji kwotę 20 mln złotych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane