Wałbrzyska strefa nieźle kończy rok

MAG
opublikowano: 30-11-2010, 00:00

Z czterema nowymi jest w tym roku 28 projektów. Dadzą ponad 4 tys. miejsc pracy i 655 mln zł inwestycji.

Z czterema nowymi jest w tym roku 28 projektów. Dadzą ponad 4 tys. miejsc pracy i 655 mln zł inwestycji.

Co najmniej 4122 nowe miejsca pracy i 655,7 mln zł inwestycji obiecują firmy, które w tym roku zdecydowały się na inwestycje w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest-Park. Jest ich 28. Strefa właśnie wydała cztery zezwolenia.

— Wynik jest zdecydowanie lepszy od ubiegłorocznego [było 14 zezwoleń — red.]. Jest szansa, że w grudniu rozpoczniemy procedury kolejnych trzech zezwoleń i zakończymy je w styczniu-lutym. To oznacza, że nie będzie przestoju — przewiduje Mirosław Greber, prezes WSSE.

Największy z czterech ostatnich w tym roku projektów, za 15 mln zł, planuje EPP, producent elementów z tworzyw sztucznych dla branż AGD i motoryzacji, który rozbuduje zakład w Jelczu-Laskowicach. Drugi projekt w wałbrzyskiej strefie ma też Alsecco. Firma zainwestuje w Nysie 6 mln zł w zakład produkcji wyrobów stolarskich dla budownictwa. W Dzierżoniowie kolejną inwestycję planuje Domex, producent armatury wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej. Nowym przedsiębiorcą w strefie jest Zakład Konstrukcji Stalowych Cast-Met. Firma będzie w Kluczborku produkować formy do prefabrykacji.

W Invest-Parku ruszyły ostatnio dwie duże fabryki: SKC Europe w Dzierżoniowie i Autolive w Jelczu-Laskowicach. SKC, trzecia pod względem wielkości firma w Korei (po Samsungu i Hyundaiu), produkuje już w Dzierżoniowie powłoki do podświetlania monitorów LCD, a w nowej hali będzie wytwarzać półprodukt do produkcji mebli, lodówek, systemów grzewczych i samochodów. Autolive rozbudował zakład, będzie produkował poduszki powietrzne i zatrudni 250 osób.

Najnowsze projekty

Firma Wartość Miejsca nakładów pracy (mln zł) EPP 15,0 20

Alsecco 6,0 10

Cast-Met 2,2 11

Domex 3,2 5

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu