Czytasz dzięki

Wall Street czeka na szczyt G20

opublikowano: 27-06-2019, 22:09

Indeksy amerykańskich giełd notowały w czwartek wzrosty – choć z przerwami i wyjątkami - które wspierane były nadziejami związanymi ze szczytem Grupy G20, na którym może dojść do zawarcia porozumienia między prezydentami USA i Chin i złagodzenia napięć w wymienia handlowej.

Wielu analityków podkreśla, że od rezultatów spotkania przedstawicieli dwóch największych światowych gospodarek zależeć będzie – przynajmniej w krótkiej perspektywie – rozwój sytuacji na rynkach akcji.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Inwestorzy giełdowi nie wykazują się nadmiernym optymizmem, na co wskazują wahania indeksów, które momentami poddawały się korekcie, choć starano się utrzymać wzrostową tendencję. Szczególnie dotyczyło to głównego wskaźnika rynku największych spółek, który niestety finiszował w czerwieni.

Po stronie wzrostowej dobrze prezentował się sektor finansowy notujący spore zyski. W jego przypadku miał on wsparcie w oczekiwaniach na rezultaty drugiej części stress testów  banków przeprowadzonych przez Rezerwę Federalną.

Jeszcze mocniej prezentował się segment producentów półprzewodników, charakteryzujący się znaczacą ekspozycją przychodów na rynek chiński. Tak dobrze nie było jednak w sektorze spółek technologicznych  liczonym jako całość.

Relatywnie wysoka przecena stała się udziałem papierów Boeinga, które taniały momentami o około 2 proc. odciskają piętno na na indeksie blue chipów DJ IA. Korekta wymuszona została informacją, że Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa zidentyfikowała nową wadę w uziemionych maszynach serii 737 MAX.

Drożały natomiast udziały koncernu Ford Motor. Drugi pod względem wielkości producent samochodów w Stanach Zjednoczonych zapowiedział redukcję 12 tys. miejsc pracy do końca roku w europejskich zakładach w ramach dążenia do powrotu tego biznesu na ścieżkę rentowności. 

Na zamknięciu sesji indeks DJ IA zniżkował o 0,04 proc. Wskaźnik S&P500 rósł natomiast o 0,38 proc., zas technologiczny Nasdaq drożał o 0,73 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane