Wall Street czeka na wieści z Europy

opublikowano: 11-02-2015, 22:17

Dow Jones i S&P500 niemal nie zmieniły wartości. Nasdaq zyskał 0,3 proc.

Amerykańscy inwestorzy czekają na rozstrzygnięcia w Europie. Dlatego wynik środowej sesji jest neutralny. Rynki czekają na wynik rozmów w sprawie Grecji oraz Ukrainy. W tej sytuacji drożał w środę dolar, minimalnie rósł także indeks obligacji skarbowych USA. Staniało złoto. Kurs ropy poszedł w dół po zaskakująco dużym wzroście jej zapasów w USA.

Na zamknięciu spadała wartość indeksów 6 z 10 głównych segmentów S&P500. Najmocniej traciły spółki użyteczności publicznej (-2,4 proc.), co tłumaczono odwrotem inwestorów od najmocniej rentownych spółek w związku z oczekiwaną podwyżką stóp w USA. Taniał także segment energii (-0,7 proc.) i  materiałowy (-0,3 proc.). Najlepiej na tle rynku wyglądały segmenty IT (0,4 proc.) i dóbr codziennego użytku (0,6 proc.). Na zamknięciu drożało 58 proc. spółek z S&P500 i 42 proc. z Nasdaq 100. Z 30 blue chipów tworzących średnią Dow Jones staniało 19. Najmocniej taniały Cisco System (-2,1 proc.), Nike (-1,6 proc.) i AT&T (-1,5 proc.). Najmocniej drożały spółki ubezpieczeniowe UnitedHealth Group  (0,8 proc.) i The Travelers Companies (1,2 proc.) i bank Goldman Sachs (1,6 proc.).       

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy