Wall Street może zacząć spadkiem

MD
opublikowano: 29-01-2009, 13:54

Kontrakty na indeksy amerykańskich giełd zapowiadają spadki na otwarciu. Część inwestorów chce zrealizować zyski z  ostatnich sesji, nie pomagają słabsze wyniki spółek.

Około 13.30 czasu polskiego kontrakty na Dow Jones i S&P500 traciły ok. 0,7 proc., a kontrakt na Nasdaq spadał o ok. 0,4 proc. W środę amerykańskie giełdy wyraźnie wzrosły, S&P500 zaliczył czwartą zwyżkę z rzędu. To najdłuższy marsz indeksu w górę od listopada ubiegłego roku. Cześć inwestorów zapewne postanowi zrealizować zysk z ostatnich kilku sesji, kiedy szczególnie dobrze można było zarobić na akcjach banków. W czwartek bykom nie pomogą wyniki spółek. Raporty znanych firm, m.in. Starbucks i Qualcomm, rozczarowały. Ford poinformował o 14,6 mld USD straty w całym 2008 roku, z czego 5,9 mld USD to strata tylko z IV kwartału. W okresie ostatnich trzech miesięcy ubiegłego roku amerykański koncern zanotował aż 36 proc. spadek przychodów.
Przed sesją, o 14.30 zostaną podane nowe dane makro: zamówienia na dobra trwałe w grudniu (oczekiwany 2 proc. spadek) i liczba „nowych bezrobotnych” (oczekiwane 575 tys.). O 16.00 poznamy sprzedaż nowych domów (oczekiwane 400 tys.) w ostatnim miesiącu ubiegłego roku.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane