Wall Street na plusie

opublikowano: 30-09-2019, 22:07

Rozpoczynająca nowy tydzień sesja na amerykańskich giełdach, kończąca zaś wrzesień i trzeci kwartał toczyła się przy przewadze kupujących.

 Indeksy rosły odreagowując ubiegłotygodniowe obawy związane z eskalacją konfliktu handlowego pomiędzy USA a Chinami i planami odnośnie usunięcie chińskich spółek z amerykańskich giełd. Te ostatnie doradca ds. handlu w Białym Domu Peter Navarro nazwał fake news.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Do zakupu akcji zachęcał inwestorów wzrost ceny akcji koncernu Apple będący następstwem informacji o dobrym początku sprzedaży nowych iPhone’ów i podwyższenia prognozy ich dostaw przez analityków banku JP Morgan. 

W efekcie drożenia tych walorów, najmocniejszym sektorem w poniedziałek spośród 11-tu głównych branż indeksu S&P500 był technologiczny, który dodatkowo był wspierany aprecjacją kursu walorów Microsoftu.

W przeciwną stronę podążały z kolei sektory energetyczny i finansowy.

Po początkowym wzroście spadała rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych, które handlowane były na poziomie około 1,68 proc. o około 30 punktów bazowych poniżej poziomu z końca czerwca (drugiego kwartału). Drożał za to dolar. W obu przypadkach wpłynęło na to osłabienie aktywności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych.

Z kolei wycena ropy WTI spadła poniżej 56 USD za baryłkę schodząc do najniższego poziomu od miesiąca. Przecena wywołana została informacją, że saudyjski koncern Aramco odbudował całe moce produkcyjne.

Na zamknięciu sesji indeks blue chipów DJ IA rósł o 0,36 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zwyżkował o 0,50 proc. zaś technologiczny Nasadaq zyskiwał 0,75 proc. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy