Wall Street nadal w górę

WST
opublikowano: 22-12-2010, 22:08

Środowa sesja na amerykańskich giełdach przyniosła kolejny wzrost indeksów. Znalazły się one na najwyższym poziomie od  2008 r. Tym razem wsparciem dla obozu kupujących były zrewidowane dane o PKB w  trzecim kwartale 2010 r. 

Na finiszu sesji indeks Dow Jones zyskiwał 0,23 proc. S&P500 rósł o 0,34 proc. zaś Nasdaq zwyżkował o 0,15 proc.

Dane o dynamice wzrostu gospodarczego można było odebrać dwojako. Z jednej bowiem strony, wzrost PKB o 2,6 proc. okazał się wyższy niż mówiły to wstępne odczyty, z drugiej jednak strony odczyt okazał się słabszy niż prognozowali analitycy. Inwestorom to jednak nie przeszkadzało i skupili się na powiększaniu portfeli inwestycyjnych.

Neutralnie przyjęli także informację o niższej niż zakładano sprzedaży domów na rynku wtórnym w listopadzie. Być moźe dlatego, że w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła.

Zwyżkę na parkietach kreował przede wszystkim sektor finansowy. W górę szły m.in. notowania banków JPMorgan Chale i Bank of America.

Jednym z negatywnych bohaterów sesji były papiery Nike. Największy na świecie producent obuwia i odzieży sportowej tracił momentami ponad 5 proc. na wartości. Przecena to rezultat informacji o spadki zamówień poniżej przyjętego przez analityków zakresu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street nadal w górę