Wall Street nie wytrzymała napięcia

opublikowano: 05-05-2016, 22:08

Choć przez długi czas, mimo wahań nastrojów, wydawało się, że amerykańskie giełdy odbiją, jednak końcówka sesji znów toczyła się w czerwonych odcieniach. Ostatecznie na finiszu sesji indeks DJ IA wybronił się zyskując symbolicznie 0,05 proc.

Ta sztuka nie udała się dwóm pozostałym wskaźnikom S&P500, który zniżkował o 0,02 proc. i technologicznemu Nasdaq spadającemu o 0,18 proc. 

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

W czwartek opublikowane zostały dane z rynku pracy. Miały dwa oblicza. Z jednej strony najmocniej od roku wzrosła liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek, przebijając oczekiwania ekonomistów, z drugiej jednak strony liczba osób kontynuujących pobieranie zasiłku spadła do najniższego poziomu od listopad 2000 r. 

Teraz z niecierpliwością inwestorzy wyczekiwać będą na piątkowe dane o stopie bezrobocia (oczekuje się utrzymania jej na poziomie 5 proc.) oraz o zamianie zatrudnienia w przemyśle i sektorze poza rolniczym.

Wzięciem cieszyły się walory Alibaba, największego chińskiego detalisty sieciowego. Ponad 4-proc. wzrost kursu był zasługą raportu kwartalnego z którego wynika, że przychody internetowego giganta zwiększyły się o 39 proc. 

Równie mocną aprecjacją kursu, który wspiął się na rekordowy poziom, mogli cieszyć się udziałowcy koncernu spożywczego Kraft Heinz. Znany producent ketchupu pochwalił się wynikami kwartalnymi, przebijającymi prognozy analityków. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu