Wall Street rozpoczęła maj w zieleni

PAL, MarketWatch, Bloomberg
02-05-2011, 15:57

“Sell in may and go away?”. Sądząc po  otwarciu pierwszej majowej sesji w USA - niekoniecznie.

Poniedziałkowa sesja, pierwsza w maju, rozpoczęła się wzrostem głównych indeksów o ok. 0,2 proc. Kolejne minuty przyniosły dalsze wzrosty indeksów. Dzisiejszy handel – patrząc z perspektywy danych makro – zapowiada się spokojnie. Jedyne zapowiedziane na dziś publikacje to marcowe wydatki na inwestycje budowlane oraz indeks ISM dla przemysłu za kwiecień. Obie publikacje zaplanowano na pół godziny po dzwonku na Wall Street. Tym samym dalszy przebieg sesji będzie uniezależniony od danych gospodarczych, a nastroje na rynku będą dyktowały wiadomości ze spółek. Handlujący pozostają jednak pod wpływem jednej głównej wiadomości, którymi żyją dziś media zarówno w USA, jak i na całym świecie. To wiadomość o śmierci Osamy bin Ladena.

Już w pierwszych minutach handlu za Oceanem widać, że inwestorzy mają nastroje raczej popytowe i że zainteresowaniem kupujących cieszą się akcje przedstawicieli branży finansowej. Drożeją wkrótce po dzwonku akcje m.in. American Express, którego kurs rośnie o ponad 1,2 proc. Drożeją papiery J.P. Morgan Chase oraz Banku of America.

Hitem poniedziałkowej sesji stały się akcje Volcom. Akcje spółki podrożały o 24 proc. dzięki ofercie PPR. Ta francuska spółka, posiadająca m.in. brand Puma, złożyła propozycję zakupu Volcom za 607,5 mln USD, co oznaczało właśnie 24-proc. premię w stosunku do ceny z piątkowego zamknięcia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MarketWatch, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street rozpoczęła maj w zieleni