Wall Street w górę przed cięciem stóp

Marek Druś
opublikowano: 11-12-2007, 00:00

Oczekiwanie na wtorkowe posiedzenie FOMC (komitetu sterującego polityką monetarną USA) nie zniechęciło amerykańskich inwestorów do kupowania akcji. Indeksy rosły przez cały dzień. Pomogła seria dobrych wiadomości.

Pierwszą był nieoczekiwany drugi z rzędu wzrost indeksu sprzedaży domów na rynku wtórnym w październiku. Kolejną była zapowiedź 11,5 mld USD dofinansowania, które od inwestorów z Dalekiego i Bliskiego Wschodu ma otrzymać UBS. Szwajcarski bank zniweluje dzięki temu znaczne straty, jakie poniósł w związku z załamaniem amerykańskiego rynku kredytów hipotecznych subprime. Podobną pomoc z Bliskiego Wschodu dostał niedawno Citigroup.

Inwestorzy oczekują, że to nie ostatnie takie wiadomości. Banki cieszyły się w poniedziałek dużym popytem. Indeks branży rósł cztery razy mocniej niż cały rynek. Wśród blue chipów wyraźnie zdrożał m.in. JP Morgan. Wśród spółek finansowych najlepiej wypadł MBIA. Największy na świecie ubezpieczyciel obligacji otrzyma 1 mld USD dofinansowania od funduszu Warburg Pincus.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu