Wall Street znów próbuje odbić

WST
opublikowano: 13-11-2012, 15:45

Wtorkowe notowania na amerykańskich giełdach zaczęły się od spadku indeksów. Jednak obóz kupujących podjął wyzwanie i udało mu się wyprowadzić część indeksów w zielone regiony.

Na razie ta sztuka nie udała się rynkowi technologicznemu. DJ IA i S&P500 zdołały już z nawiązką odrobić początkowe straty.

Kolejne pogorszenie nastrojów to efekt ponownego odżycia obaw związanych z tzw. klifem fiskalnym i jego przełożeniem na tamtejszą gospodarkę.

Gracze za oceanem czują się też rozczarowani brakiem wymiernych efektów negocjacji ministrów finansów strefy euro odnośnie pomocy dla Grecji. Zarówno ministrowie, jak i Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie doszli do porozumienia, jak Ateny mają spłacić zadłużenie.

Z grona największych spółek na wartości tracą m.in. walory Home Depot. Gigant segmentu wyposażania mieszkań opublikował wyniki trzeciego kwartału, które w przypadku zysku na akcję okazały się słabsze niż zakładali analitycy.

Podobnie jest w przypadku Weatherford. Czwarta na świecie pod względem wielkości spółka świadcząca usługi w sektorze wydobycia ropy odnotowała w minionym kwartale niższe przychody niż spodziewali się specjaliści

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street znów próbuje odbić