Czytasz dzięki

Walmart idzie po TikToka razem z Microsoftem

opublikowano: 28-08-2020, 05:54

Walmart, właściciel największej w USA i na świecie sieci supermarketów, połączy siły z Microsoftem w sprawie przejęcia amerykańskiego biznesu TikTok.

Walmart oczekuje, że przejęcie serwisu do wideoblogowania, który ma ok. 80 mln użytkowników w USA, da mu dostęp do młodszych Amerykanów, pozwoli zbudować rynek tzw. strony trzeciej i wzmocni potencjał reklamowy.

Zobacz więcej

TikTok

Fot. Bloomberg

Administracja Donalda Trumpa nakazała ByteDance, chińskiemu właścicielowi TikToka sprzedać amerykański biznes spółki. W innym przypadku grozi wprowadzeniem zakazu używania aplikacji w USA. Rząd USA twierdzi, że TikTok to zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego z racji gromadzenia danych Amerykanów, które mogą być udostępnione władzom Chin. 

Źródła FOX Business twierdzą, że Microsoft, który do niedawna był jedyną firmą oficjalnie potwierdzającą negocjacje w sprawie przejęcia amerykańskiego biznesu TikToka, prowadzi „w wyścigu”, ale „tylko o nos”. Dan Ives, analityk Dan Ives uważa jednak, że po dołączeniu Walmart do Microsoftu ich oferta będzie nie do pobicia.

- To ostatni kawałek układanki, która ostatecznie przypieczętuje przejęcie przez Microsoft działalność TikToka w USA za prawdopodobnie 35-40 mld USD – napisał w raporcie, w którym prognozuje, że przejęty biznes TikToka może za kilka lat być wart ok. 200 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Fox Business

Polecane