Warszawiacy kupują na Białołęce

MCH
opublikowano: 07-02-2012, 00:00

W Warszawie cena mieszkań decyduje o popularności dzielnic, w Krakowie – komunikacja.

Z raportu firmy Emmerson „Pierwotny rynek mieszkaniowy” wynika, że w IV kwartale 2011 r. w Warszawie deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań na Białołęce. W Krakowie królowały Bronowice.

Zobacz więcej

W Warszawie największy wpływ na decyzję o wyborze mieszkania największy wpływ ma cena.

— O tym, że warszawiacy najchętniej wybierają Białołękę decyduje przede wszystkim niska cena. Średnia stawka za mieszkanie deweloperskie w tej dzielnicy w IV kwartale ubiegłego roku wynosiła 6,2 tys. zł/mkw. i była najniższa w stolicy — mówi Jarosław Skoczeń z firmy Emmerson.

Kolejne warszawskie dzielnice, gdzie sprzedano najwięcej mieszkań, to Mokotów, Wola, Wilanów i Bemowo. O wysokiej pozycji Mokotowa nie decydowała cena, lecz prestiż, ponieważ za mkw. nowego lokalu w tej dzielnicy trzeba przeciętnie zapłacić 10,4 tys. zł, czyli prawie 2 tys. zł więcej niż wynosi przeciętna stawka dla Warszawy. Inne priorytety mają w stolicy Małopolski. Tam najchętniej kupowano mieszkania w Bronowicach, gdzie średnia cena za mkw. jest o 400 zł wyższa niż w innych dzielnicach.

Więcej przeczytasz we wtorkowym "Pulsie Biznesu" lub tutaj>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Warszawiacy kupują na Białołęce