WDX zawiódł nadzieje

Kami Zatoński
opublikowano: 27-08-2015, 22:00

Producent wyposażenia magazynów już na drugim z czterech okrążeń dostał zadyszki, więc sesję w czwartek kończył na końcu stawki.

Nawet o 19 proc., do niespełna 5 zł, taniały wczoraj akcje WDX, spółki, której kurs w pierwszych miesiącach tego roku mocno rósł dzięki skokowej poprawie wyników — w pierwszym kwartale zysk netto sięgnął 2,75 mln zł, czyli więcej niż połowę tego, co udało się zarobić w całym 2014 r. Zarząd przedstawił w czerwcu plany na lata 2015-17, zakładające m.in. rozwój platformy produktowej, dotarcie na rynki zagraniczne poprzez współpracę z klientami z rynku krajowego, modernizację i rozbudowę mocy produkcyjnych oraz zwiększenie siły dystrybucyjnej. Zadeklarowano również prowadzenie stabilnej polityki dywidendowej, zgodnie z którą około połowy zysku netto ma trafiać do kieszeni akcjonariuszy.

Niestety, w drugim kwartale zysku nie udało się osiągnąć — ujemny wynik to prawie 0,4 mln zł, a dynamika przychodów, choć dwucyfrowa (20 proc.), to jednak była znacznie niższa niż zanotowana w pierwszym kwartale (47 proc.).

— Ponieśliśmy dodatkowe koszty w wysokości 0,72 mln zł na przygotowanie istniejącej hali produkcyjnej do kompleksowej modernizacji naszego parku maszynowego w Zgierzu, produkującego regały magazynowe i systemy transportu przenośnikowego.Do końca roku zamierzamy zakończyć tę inwestycję, która w 2016 r. pozwoli nam istotnie zwiększyć moce produkcyjne i znacząco poprawi wydajność pracy — mówi Marek Skrzeczyński, prezes WDX. Drugim czynnikiem, który negatywnie wpłynął na zyski, są niższe marże na sprzedaży, które wynikają z realizacji kontraktów z nowymi klientami.

— Oczekujemy, że w przyszłości zaowocuje to szerszą współpracą — dodaje Marek Skrzeczyński. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kami Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu