Węglowy holding rusza na parkiet

MT
opublikowano: 03-07-2008, 00:00

KHW dostał zgodę ministra gospodarki na upublicznienie. Debiut w pierwszym półroczu 2009 r.

KHW dostał zgodę ministra gospodarki na upublicznienie. Debiut w pierwszym półroczu 2009 r.

Walne Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW), czyli minister gospodarki, podjęło uchwałę w sprawie upublicznienia śląskiej spółki, która produkuje rocznie około 16 mln ton węgla energetycznego. Zarząd z prezesem Stanisławem Gajosem wybrał doradcę, który przygotuje firmę do wejścia na GPW. Przetarg wygrał z Morgan Stanley i ING. Wcześniej doradcą prawnym zostało White & Case, Daniłowicz, Jurewicz i wspólnicy.

Spółka chce uzyskać z GPW kilkaset milionów złotych na inwestycje w nowe złoża węgla i unowocześnienie produkcji. Planowany termin debiutu to pierwsza połowa 2009 r. KHW w 2007 r. wypracował 25 mln zł zysku netto przy przychodach około 3 mld zł, w 2008 r. zarobek ma sięgać 60 mln zł.

18-tysięczna załoga już w ubiegłym roku wyraziła w referendum zgodę na prywatyzację KHW. Pracownicy otrzymają gratis 15 proc. akcji. Skarb chce zachować pakiet kontrolny w holdingu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu