Wektory

Katarzyna Jaźwińska, Marcin Goralewski
20-02-2003, 00:00

Władysław Presak

Prezes Huty Stali Częstochowa podjął się karkołomnego zadania polegającego na uratowaniu produkcji w tym zakładzie. Pomaga mu w tym także Towarzystwo Finansowe Silesia, które otrzymało akcje wielu spółek Skarbu Państwa, by wpierać sektor stalowy. Mimo to huta nadal ma niewiele środków na zakup surowców i nie widać końca kłopotów. Tym razem w wyjściu z kryzysu ma firmie pomóc kredyt i inwestor. Kandydatów jest podobno bez liku. Jeśli choć jeden z nich wytrwa i kupi akcje, produkcja hutnicza w Częstochowie zostanie utrzymana.

Sławomir Cytrycki

Minister skarbu konsekwentnie realizuje politykę wspierania podupadłych przedsiębiorstw państwowych akcjami sprywatyzowanych już spółek. Przekazywane w tym celu mniejszościowe pakiety akcji, najczęściej Telekomunikacji Polskiej, mają pomóc postawić na nogi potrzebujące wsparcia przedsiębiorstwa. Jeśli za rozdawnictwem pójdą konkretne działania naprawcze, właściwie nie ma się czym martwić. Na razie jednak takie działania wyrządzają same szkody — największe drobnym i większym akcjonariuszom spółek, których akcje MSP przekazuje innym przedsiębiorstwom. Giełdowe wyceny firm dość mocno spadają.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Jaźwińska, Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu