Wektory

Jacek Zalewski
03-11-2004, 00:00

Ryszard Kapuściński. Mistrz reporterskiej publicystyki odnosi duży sukces swoimi „Podróżami z Herodotem”, wchłoniętymi przez czytelniczy rynek już w ponad 58 tys. egzemplarzy. Dynamika sprzedaży porównywalna jest z głośnym „Powstaniem ’44” Normana Daviesa. Notabene wydawnictwo Znak prawdziwych żniw dopiero spodziewa się w nadchodzących tygodniach — najnowsza książka Ryszarda Kapuścińskiego idealnie nadaje się na prezent gwiazdkowy.

Gerhard Schröder. Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozy ekonomiczne dla Niemiec na lata 2004 i 2005. Najgorsze, że nasz sąsiad i zdecydowanie największy partner gospodarczy przekroczy w obu wspomnianych latach po raz trzeci i czwarty 3-proc. limit deficytu budżetowego, kpiąc sobie z kryteriów z Maastricht. Kanclerz, który akurat jutro będzie w Polsce, unika spojrzenia prosto w oczy nieubłaganej rzeczywistości gospodarczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu