Wektory

ass
26-10-2006, 00:00

Ludwik Sobolewski. Prezes warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych ma powody do zadowolenia. Wczoraj mógł świętować debiut kolejnej i to poważnej spółki na warszawskim parkiecie, a w perspektywie jest 10 kolejnych. Trudno się mierzyć z legendą Wiesława Rozłuckiego, ale Sobolewskiemu udaje się utrzymać dobrą renomę giełdy. Szkoda tylko, że nie wspiera go w tym skarb państwa, który, wbrew deklaracjom, nie prywatyzuje za pośrednictwem giełdy.

Roman Giertych. Wicepremier i minister edukacji znowu w opałach. Resort finansów postawił lidera Ligi Polskich Rodzin przed trudnym wyborem: albo becikowe, albo podwyżki dla nauczycieli. Biorąc pod uwagę wcześniejsze obietnice Giertycha, to dla niego diabelska alternatywa. Wygląda na to, że przejmie on od Andrzeja Leppera rolę głównego niezadowolonego z budżetu. Lider Samoobrony może mu powiedzieć, jak bardzo niebezpieczne jest to wcielenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu