Wełnopol ogłosił trzeci przetarg

Dominika Malik
21-11-2000, 00:00

Wełnopol ogłosił trzeci przetarg

Już po raz trzeci zostały wystawione do przetargu nieruchomości należące do Przędzalni Czesankowej Wełnopol z Częstochowy, położone w centrum miasta. Dwa poprzednie nie doszły do skutku z powodu braku zainteresowania obiektem. Inwestorów mogła odstraszać wysoka cena, jakiej żądano zarówno w pierwszym, jak i drugim przetargu. Wówczas cena za Wełnopol wynosiła 20 mln zł. Obecnie syndyk masy upadłościowej spółki obniżył cenę, chce uzyskać kwotę 14,8 mln zł.

Grunt, na którym stoi zakład, ma pow. 13,5 ha, natomiast powierzchnia użytkowa nieruchomości wynosi 74 tys. mkw. W jej skład wchodzą wybudowany w latach 70. budynek farbiarni, pralni, karbonizacji i sortowni wełny o pow. 20 tys. mkw. oraz hale produkcyjne o pow. 30 tys. mkw. Na pozostałych 24 tys. mkw. znajdują się kotłownie, garaże, warsztat mechaniczny i budynek hotelu.

Zdaniem przedstawicieli firmy, zgłaszają się już chętni na kupno nieruchomości zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Na razie nikt jednak nie złożył konkretnej propozycji.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży mają być przeznaczone na spłatę wierzycieli firmy. DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wełnopol ogłosił trzeci przetarg