Wenezuela zajęła zakład Smurfit Kappa

opublikowano: 29-08-2018, 19:33

Wenezuelskie władze przejęły kontrolę nad zakładem należącym do firmy Smurfit Kappa i aresztowały dwóch menedżerów irlandzkiego producenta opakowań. Doszło do tego 21 sierpnia, potwierdziła firma.

Zdaniem rządu w Caracas, Smurfit Kappa zaangażowała się w spekulacje cenowe, przemyt i odmawiały sprzedaży lokalnym firmom.

Jeden z zakładów firmy Smurfit Kappa
Zobacz więcej

Jeden z zakładów firmy Smurfit Kappa fot. Bloomberg

Domaga się on, aby irlandzka firma natychmiast dostosowała wszystkie ceny swoich produktów do obowiązujących regulacji. Zajęcie fabryki potrwać ma 90 dni.

Smurfit Kappa w oświadczeniu stwierdziła, że prowadziła swoje wenezuelskie operacje "zgodnie z najwyższymi standardami biznesowymi i etycznymi" przez prawie 80 lat w tym kraju.

W wyniku akcji rządu Wenezueli niemożliwe jest, aby SKCV zarządzała swoimi sprawami w sposób zgodny z naszymi normalnymi standardami biznesowymi – uważa Smurfit Kappa.

W związku z tym, od dnia 28 sierpnia 2018 r. SKCV nie ponosi odpowiedzialności za użytkowanie instalacji, maszyn i urządzeń, bezpieczeństwo swoich pracowników, okolicznych społeczności, wpływ na środowisko lub jakość papieru i opakowań wytwarzanych w operacje – dodała irlandzka spółka.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy