WeWork będzie akceptował płatności kryptowalutami

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 20-04-2021, 14:50

WeWork będzie przyjmował płatności wybranymi kryptowalutami. Amerykański start-up zawiązał w tym celu współpracę z Coinbase Global oraz będzie wykorzystywał aplikację Bitpay, informuje Reuters.

fot. Bloomberg

Zajmująca się oferowaniem współdzielonej powierzchni biurowej spółka poszerzy grono zwiększając liczbę akceptowanych środków płatniczych. Zdecydowała się zaakceptować część wirtualnych walut, ale na razie nie ujawniono, o które kryptowaluty ma chodzić.

W 2020 r. m.in. na skutek pandemii i wprowadzenia ostrych restrykcji dotyczących dystansu społecznego działalność WeWork została drastycznie ograniczona, rezultatem czego była sięgająca 3,2 mld USD strata. Obłożenie powierzchni biurowych na koniec 2020 r. wyniosło jedynie 47 proc., ale według prognozy firmy do końca 2022 r. ma wzrosnąć do 90 proc.

Według informacji sprzed miesiąca spółka ma połączyć się z firmą BowX Acquisition i w ten sposób, wykorzystując „spółkę w ciemno” wejść na giełdę. Celuje w około 9 mld USD wyceny uwzględniając przy tym zadłużenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane