Weyerhaeuser zawitał do Gdańska

AJ
opublikowano: 02-11-2009, 00:00

Amerykański koncern celulozowy zainwestuje na Pomorzu 55 mln USD.

Amerykański koncern celulozowy zainwestuje na Pomorzu 55 mln USD.

Weyerhaeuser, amerykański producent i przetwórca drewna, zainwestuje w Gdańsku. Zbuduje zakład przetwórstwa celulozy za 55 mln USD. Pracę w fabryce znajdzie 80-90 osób.

Wiosną 2010 r. rozpoczną się prace budowlane, których zakończenie koncern planuje na 2012 r. Na razie Weyerhaeuser wygrał przetarg na kupno działki o powierzchni 100 tys. mkw. Sprzedaż gruntu ma być sfinalizowana do końca 2009 r. Amerykański producent inwestuje w Europie po raz pierwszy.

— Budujemy obiekt w Gdańsku ze względu na strategiczne położenie, bliskość klientów i rosnące perspektywy zbytu naszych produktów. W wyborze lokalizacji fabryki istotna była infrastruktura i personel dostępny w mieście — mówi Shaker Chandrasekaran, wiceprezes Weyerhaeuser Cellulose Fibers.

Głównym odbiorcą produktów fabryki będzie Procter Gamble w Polsce i innych państwach Europy.

— Inwestycja wzmocni potencjał gospodarczy Gdańska oraz Parku Przemysłowo-Technologicznego Maszynowa — ocenia Alan Aleksandrowicz, prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego.

W 2008 r. sprzedaż Weyerhaeusera sięgnęła 8 mld USD. Do tej pory firma prowadziła działalność w 10 krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy