Wiadomo już, jak niszczyć towar

Albert Stawiszyński
opublikowano: 11-08-2004, 00:00

Zarówno zniszczenie jak i zrzeczenie się towaru wymaga pozwolenia organu celnego.

Dziś wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Finansów z 12 lipca 2004 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu postępowania przy zniszczeniu towaru i zrzeczeniu się towaru na rzecz skarbu państwa.

Zgodnie z nim, osoba zamierzająca nadać towarowi przeznaczenie celne zniszczenia towaru składa wniosek o udzielenie pozwolenia do organu celnego właściwego ze względu na planowane miejsce zniszczenia towaru. Wniosek powinien zawierać m.in. nazwę i siedzibę osoby uprawnionej do dysponowania towarem, nazwę i opis towaru, określenie jego ilości.

Należy także pamiętać, że osoba, która dokonała zniszczenia towaru, jest obowiązana do sporządzenia, w terminie 7 dni protokołu z tej czynności. Koszty związane ze zniszczeniem towaru, w szczególności koszty transportu, przechowywania i zniszczenia, ponosi osoba, która otrzymała pozwolenie. Właściciel towaru może się go zrzec na rzecz skarbu państwa za zgodą organu celnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Albert Stawiszyński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu