Wiceminister Elżbieta Rafalska podała się do dymisji

opublikowano: 06-02-2007, 22:15

Przedstawicielka resortu pracy tłumaczy swoją decyzję wyłącznie względami rodzinnymi. "Nie ma drugiego dna" - wyjaśnia.

Wiceminister pracy Elżbieta Rafalska podała się do dymisji. Nie zna jeszcze daty odejścia z resortu.

"Pod koniec stycznia złożyłam dymisję ze względów rodzinnych, nie ma tu żadnego drugiego dna" - powiedziała PAP we wtorek Rafalska. "Jestem po rozmowach, data odejścia zależy od decyzji premiera. Prosiłam o przyjęcie dymisji w możliwie pilnym trybie" - dodała.

Do zadań Rafalskiej w ministerstwie należały m. in. sprawy stosunków pracy, polityka rynku pracy, tworzenie programów przeciwdziałania bezrobociu, koordynowanie publicznych służb zatrudnienia, sprawy zarządzania Funduszem Pracy i Funduszem Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

W grudniu ubiegłego roku "Dziennik" opisał, jak wiceminister spraw wewnętrznych Marek Surmacz wysłał na peron policjantów, by podróżującej pociągiem wiceminister dostarczyli hamburgery. Zdaniem Rafalskiej, kolega z rządu chciał jej po ludzku pomóc. Surmacz wyjaśniał, że był to jego własny pomysł i nie działał na prośbę koleżanki z innego resortu. Szef MSWiA Ludwik Dorn udzielił Surmaczowi napomnienia. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu