Wiceminister finansów Ludwik Kotecki sekretarzem stanu

PAP
29-12-2010, 15:58

Premier Donald Tusk powołał dotychczasowego podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów na stanowisko sekretarza stanu w  tym resorcie - poinformowało w środę Ministerstwo Finansów.

"Prezes Rady Ministrów Donald Tusk odwołał - z dniem 28 grudnia 2010 r. - pana Ludwika Koteckiego ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, dziękując mu za pracę na tym stanowisku i jednocześnie powołał go na stanowisko sekretarza stanu w tym ministerstwie" - napisano w komunikacie CIR.

Kotecki nadzoruje i koordynuje m.in. przygotowywanie analiz i prognoz makroekonomicznych, prognoz dochodów budżetu państwa i analiz dochodów budżetu.

Ponadto zajmuje się przygotowywaniem założeń projektu budżetu państwa, Aktualizacją Programu Konwergencji, opracowywaniem danych statystycznych dotyczących finansów publicznych, nadzoruje i koordynuje prace dotyczące procedury nadmiernego deficytu.

Kotecki pełni także funkcję Pełnomocnika Rządu do Spraw Wprowadzenia Euro przez Rzeczpospolitą Polską.

Wiceminister Kotecki ukończył studia w Szkole Głównej Handlowej. Od 1996 r. pracował w Departamencie Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki Ministerstwa Finansów, od 2000 r. - jako zastępca dyrektora w tym departamencie. Od 2003 r. był zastępcą członka w unijnym Komitecie Ekonomiczno-Finansowym, który przygotowuje prace Rady Ecofin.

Jest autorem artykułów dotyczących m.in. średniookresowych ram polityki budżetowej. Od 2007 r. jest członkiem Rady Statystyki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Wiceminister finansów Ludwik Kotecki sekretarzem stanu