Więcej Credit Suisse w Polsce

MAG
opublikowano: 04-09-2012, 00:00

Kilkadziesiąt etatów z zaplecza banku w Singapurze trafi do Indii i nad Wisłę.

Kryzys z 2009 r. oznaczał dla Polski tysiące miejsc pracy w centrach usług biznesowych, bo międzynarodowe koncerny szukały szybkich oszczędności. Zaciskanie pasa trwa nadal, przynajmniej w bankowości inwestycyjnej. Credit Suisse (CS), który do końca 2013 r. zamierza obciąć koszty o 3 mld CHF, zwolni kilkadziesiąt osób z back-office w Singapurze. Ich pracę przejmą osoby z oddziałów Credit Suisse w Indiach i Polsce.

— Rozpoczynając działalność we Wrocławiu, Credit Suisse prowadził głównie procesy finansowo-księgowe. Teraz realizuje coraz bardziej zaawansowane projekty, ma dział IT i prawny — mówi Ewa Kaucz, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

CS otworzył wrocławskie centrum w 2007 r. Obsługuje ono oddziały banku w Europie, Ameryce Płn. i Azji. Firma zapowiadała, że do końca 2011 r. zwiększy liczbę pracowników z 550 do 800, dzięki czemu ten ośrodek będzie drugim co do wielkości w regionie Europy, Afryki i na Bliskim Wschodzie. Nie było informacji o planach zatrudnienia w tym roku.

Do Polski trafiają nie tylko procesy z droższych krajów, np. centrum finansowo-księgowe koncernu MAN w Poznaniu przejmuje księgowość indyjskiego joint venture założonego przez Niemców i indyjskiego partnera.

— Inwestorzy uznali Polskę za najwłaściwsze miejsce do lokowania zaawansowanych usług biznesowych. Już jesteśmy liderem w Europie, zaczynamy konkurować z największymi na świecie, czyli Indiami i Chinami. W zaawansowanych usługach, opartych na wiedzy, wymagających większych kompetencji, mamy szansę stać się z czasem numerem jeden na świecie — uważa Jacek Levernes, prezes Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu